Niel Dewever jeugdkampioen

Ook bij de jeugd was er een kampioenschap en ook daar heeft Niel getoont dat hij de beste is. Hij haalde een algemeen totaal van 18,5 punten waarmee de tweede in de stand, Robbe Burvenich, ver achter zich laat (14,5 ptn). Derde, vierde en vijfde zijn de familie Decraene met 13,5 (Jade) en 11 (Lotus en Merlijn).

In de tussentijdse kampioenschappen vinden we bij het herfstkampioenschap Niel (11,5) terug op de eerste plaats, Robbe Burvenich (8,5) op 2 en Jade Decraene (7) op plaats 3

In het lentekampioenschap vinden eveneens Niel terug op de eerste plaats (7 ptn), Jade zien we terug op de tweede plek met 6,5 ptn en Robbe Burvenich heeft de derde plek met 6 punten.

Proficiat aan allen

NaamHerfstLenteTotaal
Niel (Stap 3)11,5718,5
Robbe B (Stap 4)8,5614,5
Jade (Stap 4)76,513,5
Lotus (Stap 3)5611
Merlijn (Stap 4)5611
Robbe G (Stap 4)6511
Steven (Stap 4)55,510,5
Dylan (Stap 3)5,5510,5
Miel (Stap 2)44,58,5
Sean (Stap 2)53,58,5
Frank (Volw)347
Alessandro (Stap 2)437
Oleksiy (Stap 2)336
Seb (Stap 2)235
Kirano (Stap 2)134
Leon (Stap 3)3,503,5
Andreas (Stap 2)202
Marinka (Volw)101
Catherine (Volw)101
Mieke (Volw)000

Lesdag GM Sipke Ernst

Op 9 maart kreeg onze jeugd onder grote belangstelling van stap 1 tot stap 4 les van de Nederlandse grootmeester Sipke Ernst. Sipke heeft oa. de familie Van Foreest opgeleid waarvan Jorden in Januari deelnam bij de masters van Tata Steel Chess in Wijk aan Zee.

De les die Sipke voorschotelde aan onze jeugd waren 2 partij-analyses. De ene was Morphy’s Operapartij waarbij oa. De gouden regels van het schaken aan bod komen en Morphy’s schaakles beëindigd word met een dame-offer.

De andere partij was een partij van het tornooi in Hastings van 1895 tussen Steinitz en von Bardeleben. Een andere klassieker waarbij gouden regels, aanvallen en hoe het vooruit denken in de partij cruciaal is bij schaken.

Jeugdkersttornooi te Ertvelde

Op 26 December 2018 deed onze jeugd mee aan het jeugdtornooi van SK Artevelde. 6 jeugdige strijd(st)ers lieten zich van hun beste kant zien waarbij Lotus Decraene met 9 op 9 de F-reeks won.

Groep A-B

  Naam Ptn/9
1 De Baets Keano 7.5
2 Lahousse Wouter 6.5
3 Dhaenens Elke 6.5
4 De Baets Branko 6.5
5 Temmerman Sara 5.5
6 Temmerman Sander 5.5
7 Phlips Daan 5.0
8 Dhaenens Wout 5.0
9 Vander Bracht Siebe 4.0
10 Burssens Ruben 4.0
11 De Bakker Mathisse 3.0
12 Van Vooren Ruben 2.0
13 Bekaert Dylan 2.0

Groep D

  Naam Ptn/9
1 Victor Julian 8.5
2 Musabayeva Diana 8.0
3 Dutre Wonder 7.5
4 Dewever Niel 6.0
5 Wylleman Arjan 6.0
6 Van Coppenolle Lander 5.0
7 Vander Bracht Brecht 4.0
8 Xing Daniel 3.0
9 De Vidts Stan 3.0
10 Vuylsteke Dieter 2.0
11 Depickere Keylan 1.0

Groep E

  Naam Ptn/9
1 Musabayev Maxim 8.0
2 Burssens Maya 7.0
3 Coorevits Arthur 7.0
4 De Rycke Killian 6.0
5 De Vidts Niels 6.0
6 Decraene Merlijn 5.0
7 Debucke Ruben 5.0
8 Vander Donckt Xander 5.0
9 Du Four Maurice 4.5
10 Hanssens Daan 4.5
11 Vynck Arnon 4.0
12 Debyser Lennert 4.0
13 Lefebre Miel 4.0
14 Wauters Sarah 4.0
15 Honraet Kobe 3.0
16 Moerman Axl 3.0
17 Verstrepen Lander 1.0

Groep F

  Naam Ptn/9
1 Decraene Lotus 9.0
2 Plomp Luka 8.0
3 Bernard Ivan 7.0
4 Voet Milan 5.0
5 Verstrepen Wannes 4.5
6 De Smet Alexander 4.0
7 Jalalijam Roza 4.0
8 Caekaert Simon 3.5
9 Vynck Isolde 3.5
10 Savat Seppe 3.0
11 Coorevits Victor 2.0
12 Du Four Remi 0.5